شیوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

شیوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

شیوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

Blog Article

نحوه تاسیس شرکت در ایران مرحله به مرحله
آغاز
تاسیس یک شرکت در کشور ایران یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای آغاز کسب و کار است. در این مطلب، به شما توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را تاسیس کنید.
گونه‌های شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر ایران، اقسام گوناگون شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر نوع ویژگی‌ها و شرایط ویژه خود را دارند. در این راهنما، به معرفی اصلی‌ترین گونه‌های شرکت‌های بازرگانی در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی بزرگ
یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این مدل شرکت، اعتبار به سهام تجزیه می‌شود و سهامداران می‌توانند سهم را خریداری کنند و در سود کسب و کار سهیم شوند.

شرکت سهامی خاص
نوع دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی کوچک است. در این مدل شرکت، بودجه به قسمت‌های تجزیه می‌شود، اما تعداد شرکا محدود است و سهم قابل معامله در بازار سهام نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود، گونه دیگری از شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران است. در این نوع شرکت، مسئولیت‌ها اعضا به اندازه سرمایه وارد شده در بیزینس محدود می‌شود و سهامداران در در صورت دیون شرکت، فقط به مقدار اعتبار وارد شده متعهد خواهند بود.

شرکت تضامنی و همبسته
شرکت تضامنی یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار است که در آن، تعهد سهامداران به اندازه همه قروض بیزینس است. در این مدل بیزینس، هر یک از شرکا مسئولیت بی‌پایانی نسبت به قروض بیزینس دارند.

شرکت نسبتی
شرکت نسبتی نوع دیگری از شرکت‌های تجاری است که در این نوع، مسئولیت‌ها سهامداران به اندازه سهم الشرکه هر کدام در بیزینس بسته به به تمام قروض شرکت محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاونی یکی از گونه‌های شرکت‌های تجاری می‌باشد که با هدف تامین نیازهای اعضا و بهبود شرایط اقتصادی اعضا راه‌اندازی می‌شود. در این مدل شرکت، سود و ضرر به اندازه سهم الشرکه اعضا تقسیم می‌شود.

نتیجه‌گیری
در این مقاله، با اقسام گوناگون شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران آشنا شدیم. هر کدام از این شرکت‌ها خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند که بسته به نیازها و اهداف می‌شود شرکت مورد نظر خود را گزینش کنید.


گام اول: انتخاب نام شرکت
اولین مرحله در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای شرکت است. نام بیزینس باید یگانه باشد و با نام‌های دیگر متمایز باشد.

دومین گام: تدوین اساسنامه
در این قسمت، باید اساسنامه بیزینس خود را تنظیم کنید. این اساسنامه شامل مشخصات شرکا، نوع کسب و کار، میزان سرمایه و موارد دیگر است.

گام سوم: ثبت در سیستم رسمی
بعد از نوشتن اساسنامه، باید اطلاعات شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها وارد کنید. برای این منظور، باید به سایت رسمی سازمان ثبت مراجعه کنید.

مرحله چهارم: دریافت مجوزهای لازم
بسته به نوع فعالیت بیزینس، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای مختلف از نهادهای مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوز بهداشت، مجوز محیط زیست و گواهی‌های فنی می‌شود.

پنجمین گام: افتتاح حساب بانکی
آخرین مرحله، افتتاح حساب بانکی به نام بیزینس است. این حساب بانکی برای تراکنش‌های مالی و مدیریت امور مالی شرکت لازم.

نتیجه‌گیری
راه‌اندازی شرکت در کشور ایران با توجه به گام‌های ذکر شده امکان‌پذیر است. آرزو می‌کنیم این راهنما برای شما خوانندگان کارآمد باشد و بتوانید شرکت خود را به آسانی راه‌اندازی کنید.

منبع : شرکت

Report this page